Hédervár története - 1662.
Sajnos nem örökítették meg a források, hogy 1662-ben, amikor Héderváry Jánossal kihalt a család fiúága, megtörtént-e a gyászos esemény.
Tovább »1755-ben Viczay Mihály megbízásából került sor a kastély barokk kiépítésére, bõvítették a várat, feltöltötték a várárkot, a négyszögletû udvar köré újabb traktusokat emeltek, sarkaikra négyszögû tornyokat illesztettek. 15 ezer kötetes könyvtárat és több tízezer darabos éremgyûjtemény is helyet kapott itt. Az éremgyûjteményt, fia Viczay Mihály továbbfejlesztette és az európai tudományosság élvonalába tartozó tudósokkal katalogizáltatta, majd a katalógusokat meg is jelentette. Gyûjtött még festményeket, mûtárgyakat (szobrokat, gemmákat, antik vázákat, késõ antik és középkori, elefántcsontból faragott tárgyakat), valamint híres angolkertet is kialakíttatott a kastély körül.
Sajnos nem örökítették meg a források, hogy 1662-ben, amikor Héderváry Jánossal kihalt a család fiúága, megtörtént-e a gyászos esemény.
Tovább »Khuen-Héderváry Károly (1849-1918) Vele kezdõdött meg a Héderváry uraságok utolsó korszaka. Károly korának rangos politikusa volt és tagja a felsõbb társasági életnek.
Tovább »1314-ben Péter orvos nevénél tûnik fel Hédervár „de Castro Hedrici”, majd 1317-ben, Dezsõ mester említésekor „de Heydreh” formában, 1322 „in castri Hedrici” alakban.
Tovább »Héderváry Lõrincet bárói címre érdemesítették, az ország nádora is volt. Hatalmának bizonyítéka, hogy a Héderváryak Pozsony védelmére 1435-ben két zászlóalj katonát állítottak ki.
Tovább »